• 17 listopada

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

W związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu uczniowie klas młodszych i starszych uczestniczyli w zajęciach wychowawczych, na których rozmawiali z wychowawcami, pedagogiem i pielęgniarką szkolną na temat szkodliwości palenia tytoniu.

Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego rozdawali ulotki informujące o tym,  jak zgubny jest to nałóg. Na korytarzu szkolnym uczennice z klasy VIIa  wykonały gazetkę tematyczną.

• Trzymaj Formę !

W roku szkolnym 2020/2021 w klasach siódmych zrealizowano Ogólnopolski Program Edukacyjny  Trzymaj Formę! Celem programu  jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin przez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

W ramach programu uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych oraz w spotkaniu z pielęgniarką szkolną p. Bożeną Gąsecką, która rozmawiała z uczniami nt. Zaburzeń stanu zdrowia i rozwoju związanych z nieprawidłowym odżywianiem. Uczniowie po zajęciach  przekazali rodzicom ulotki informacyjne nt. Co każdy rodzic powinien wiedzieć o żywieniu i aktywności fizycznej.

Szkoła otrzymała Certyfikat zaświadczający o udziale uczniów  i zrealizowaniu Programu Trzymaj Formę !

nauczyciel biologii

M. Kucharska

W. Jakubowska

• Radosny Uśmiech. Radosna Przyszłość

W czerwcu br. szkolnego uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach z Programu Radosny Uśmiech. Radosna Przyszłość.

Program ma charakter prozdrowotny i dostarcza uczniom wiedzy nt. zdrowia jamy ustnej. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach o zdrowiu oraz w spotkaniu z higienistką stomatologiczną p. Małgorzatą Perczyńską.

• Zachowaj Trzeźwy Umysł

W ramach kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł” chętni uczniowie wzięli udział

w konkursie plastyczno – literackim „ Wehikuł czasu”. Uczniowie stworzyli

( napisali, namalowali) ciekawe i wartościowe prace.

Wyniki konkursu, czyli lista laureatów zostanie podana i opublikowana

na stronie internetowej www.trzezwyumysl.pl do 31 grudnia 2020 r.

Wioletta Jakubowska

• OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”

Publiczna Szkoła Podstawowa im. A. Kamińskiego w Lubrańcu przystąpiła do Ogólnopolskiej Kampanii „ Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Jest to kampania społeczna podejmująca problem profilaktyki uzależnień.

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „ DorastaMY asertywnie”.

W ramach kampanii zrealizowane zostaną następujące zajęcia wychowawcze:

• „ Czuję i pokazuję”
          • „ Kolory uczuć”
          • „Zmieniam się. Dorastam”
          • „Jestem silny, jestem silna. Sztuka odmawiania”
          • „Lubię się, chronię się”
          • „ Trudne sprawy. Trudne emocje”

Chętni uczniowie wezmą udział w konkursie plastyczno – literackim

„ Wehikuł czasu”.

Powodzenia !

• Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa

W dniach 17 i 24 lutego br. szkolnego uczniowie klas pierwszych wypełnili Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

Miło poinformować, że 18 uczniów uzupełniło  test bezbłędnie

i otrzymało wyróżnienia.

Gratulacje!!!

•   Spektakle profilaktyczne

W dniach 26.02. i 03.03. br. szkolnego młodsi i starsi uczniowie obejrzeli spektakle profilaktyczne w wykonaniu aktorów z Teatru Maska i Teatru Kurtyna.

Tematyka przedstawień nawiązywała do treści zawartych w szkolnym Programie Wychowawczo – Profilaktycznym. Celem przekazu było ukazanie widzom wartości wychowawczo – profilaktycznych  takich jak: profilaktyka zachowań ryzykownych, edukacja zdrowotna, kształtowanie postaw społecznych.

• Bezpieczne ferie 2020

•        W dniu 20 stycznia br. szkolnego uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Dzielnicowy – p. Bartłomiej Jarmużewski  rozmawiał z uczniami o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych. Przypomniał jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Spotkanie zakończyło się dyskusją nt. pomysłów na bezpieczne spędzanie ferii.

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

W br. szkolnym uczniowie klas pierwszych przystąpili do Akademii Bezpiecznego Puchatka, czyli programu edukacyjnego nt. bezpieczeństwa dzieci w szkole, w domu, na drodze oraz w Internecie. Aby dzieci dokładnie przyswoiły zasady bezpieczeństwa i wiedziały jak zachować się w trudnych sytuacjach, przewidziane są spotkania pierwszoklasistów z policjantami,ratownikiem medycznym oraz strażakiem. Na zakończenie działań edukacyjnych uczniowie uzupełnią Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

Powodzenia !

W dniu 10 grudnia 2019 r. odbyło się spotkanie pierwszaków z policjantami: p. Bartłomiejem Jarmużewskim i p. Robertem Łukasikiem.

W dniu 12 grudnia 2019 r. pierwszoklasiści spotkali się z ratownikiem medycznym p. Jarosławem Nowakowskim.

Wioletta Jakubowska

•          Nie pal przy mnie, proszę

•                          W br. szkolnym w klasach drugich  realizowany jest program profilaktyczno –  edukacyjny  „ Nie pal przy mnie, proszę.” Uczniowie uczestniczą w zajęciach o tematyce prozdrowotnej .

•          21 listopada

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Jak co roku, w tym roku szkolnym również dołączyliśmy do obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu. Ten dzień był okazją do rozmów, pogadanek i zajęć wychowawczych nt. szkodliwości palenia tytoniu. Uczennice z klasy VIIc wykonały gazetkę informacyjną, która wystawiona była na korytarzu szkolnym

• Spotkanie z policjantami

W ramach działań prewencyjnych szkoły ucz. klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu z policjantami.  Była to ważna  lekcja o bezpieczeństwie

i odpowiedzialności. Dzielnicowy p. B. Jarmużewski i p. Robert Łukasik przekazali uczniom wyczerpujące informacje nt. odpowiedzialności karnej nieletnich.  O zainteresowaniu tematem świadczyły liczne pytania zadawane prowadzącym na ww. temat.

Pedagog Wioletta Jakubowska

• Profilaktyka