• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
      • Albert Einstein
      • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
      • William Shakespear
      • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Carl Rogers
    • Sprawozdanie z działalności Spółdzielni Uczniowskiej „GROSIK” w latach 2019 - 2022

Spółdzielnia Uczniowska „GROSIK” została powołana 11 stycznia 2019 roku przez grupę 13 uczniów. Spółdzielnię Uczniowską założyli:

1. Patrycja Jankowska
      2. Aleksandra Nowakowska
      3. Kornelia Ziomkowska
      4. Agata Jaśkiewicz
      5. Aleksandra Lewandowska
      6. Paulina Dębowska
      7. Kacper Chwiałkowski
      8. Paweł Podczarski
      9. Jakub Drożdżewski
      10. Roksana Grabowska
      11. Tatiana Mazurek
      12. Oliwia Wastowska
      13. Łucja Matuszewska

Z biegiem lat liczba członków zmieniała się, co związane było po pierwsze z ukończeniem szkoły podstawowej przez jej członków, a po wtóre z przyjęciem nowych.

Spółdzielnia Uczniowska „GROSIK” funkcjonowała zgodnie ze Statutem Spółdzielni, zatwierdzonym na Walnym Zebraniu w dn. 11 stycznia 2019 roku. Członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „GROSIK” prowadzili też sklepik szkolny, zgodnie z zatwierdzonym Regulaminem działalności sklepiku szkolnego. Zaopatrzeniem sklepiku szkolnego zajmował się kierownik sklepiku szkolnego, powoływany w głosowaniu tajnym na dany rok szkolny, oraz opiekun Spółdzielni.

Z dniem 20 marca 2020 r. działalność Spółdzielni Uczniowskiej „GROSIK” została zawieszona w związku z obostrzeniami związanymi z zagrożeniem COVID-19. Działalność wznowiono w dn. 11 kwietnia 2022 r.

Członkowie Spółdzielni Uczniowskiej brali udział w Walnych Zebraniach, w czasie których w głosowaniu tajnym wybierali 3-osobową Radę Nadzorczą, a ta powoływała 3-osobowy Zarząd. Wybór kierownika sklepu odbywał się w głosowaniu tajnym.

Skład Rady Nadzorczej i Zarządu w poszczególnych latach:

ROK 2019

2. Katarzyna Jabłońska
      3. Tatiana Mazurek

Kierownik sklepiku: Olga Jastrzębska

Czynnie na rzecz Spółdzielni Uczniowskiej „GROSIK” przez ponad 3 lata działali:

1. Roksana Grabowska
      2. Tatiana Mazurek
      3. Wiktoria Ciszczoń
      4. Oliwia Wastowska
      5. Łucja Matuszewska
      6. Olga Jastrzębska
      7. Maria Kurowska
      8. Jakub Drożdżewski
      9. Paweł Podczarski
      10. Karol Michalak
      11. Marcin Ładziński

W okresie od kwietnia do czerwca 2022 r. na wyróżnienie zasługują również uczniowie klas IV, którzy dopiero w kwietniu 2022 dołączyli do Spółdzielni. Są to:

1. Agata Śnieżewska
      2. Ala Malinowska
      3. Nadia Kamińska
      4. Nikola Czerwińska
      5. Wiktor Zufla
      6. Oliwier Jóźwiak

W dn. 20 czerwca 2022 r. Spółdzielnia Uczniowska „GROSIK” działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej im. A. Kamińskiego w Lubrańcu została zamknięta.

22 kwietnia 2022 r. członkowie Spółdzielni udali się z wizytą do właścicieli Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Handlowo – Usługowego „Jagienka” w Lubrańcu, pp. Moniki i Wojciecha Wichrowskich, z podziękowaniem za 3-letnią, jakże owocną współpracę.

Opiekun Spółdzielni:

Patrycja Iglewska