SAMORZĄD UCZNIOWSKI

PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ALEKSANDRA KAMIŃSKIEGO

DZIAŁA W NASTĘPUJĄCYCH OBSZARACH:

DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWA, do której należy informowanie społeczności szkolnej o działaniach samorządu poprzez prowadzenie gazetki ściennej i umieszczanie informacji na stronie internetowej szkoły, współpraca z dyrekcją i gronem pedagogicznym, diagnozowanie potrzeb, sporządzanie sprawozdań, organizacja wyborów przedstawicieli samorządu.

DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA, do której należy realizacja projektu pn. „Październik - miesiącem dobroci dla zwierząt”, w czasie której pozyskujemy dary i pieniądze dla włocławskiego schroniska dla zwierząt, udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz włączenie się do akcji „Góra Grosza”.

DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNO-OŚWIATOWA ma na celu uatrakcyjnianie uczniom czasu pozalekcyjnego, poprzez organizowanie bali i dyskotek okolicznościowych, w tym m. in. z okazji Dzień Chłopaka,  Andrzejek, zabaw karnawałowych, Walentynek,  propagowanie wartości i tradycji kultury polskiej, poprzez organizację apeli okolicznościowych oraz pielęgnowanie ceremoniału i tradycji szkolnej z udziałem pocztu sztandarowego, oraz organizowanie okolicznościowych konkursów plastycznych i przedmiotowych oraz akcji, tj.: „Mikołajki”, Walentynki, , które mają uatrakcyjnić życie szkolne i poszerzyć wiedzę uczniów.

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO