• Kolejny sukces Amelki

Amelka Rolerad –uczennica klas 8a doskonale łączy swoje  szkolne obowiązki ze sportową pasją . Jest wzorową uczennicą, ma bardzo dobre wyniki w nauce, aktywnie uczestniczy w życiu szkoły i Kościoła. Na co dzień niezwykle „ poukładana”,  skromna, taktowna, delikatna. Na parkiecie –wulkan energii. Energii, która rytmicznie, z lekkością i naturalną swobodą włada jej smukłym ciałem. Krótko mówiąc , to dziewczyna „do tańca i do różańca”.

Amelka systematycznie doskonali swój warsztat  pod okiem pana Mariusza Procelewskiego we włocławskiej szkole   „Youkee Dance Project”. Jej tanecznym partnerem jest już od kilku lat Szymon Konczalski.  Niezależnie od zajęć programowych,  regularnie pobiera również  prywatne lekcje. Od tancerza bowiem, wymaga się nieustannych ćwiczeń i doskonalenia. Taniec to nie tylko podstawowe kroki i figury wykonywane w różnych sekwencjach, to też synchronizacja ruchów, dostosowanie ich do tempa muzyki, to również świadomość własnego ciała i umiejętność izolowania jego poszczególnych partii. By osiągnąć poziom jaki obecnie prezentuje, Amelka spędziła na sali treningowej setki godzin. Ciężka, ale dająca ogromną satysfakcje  praca zaowocowała wieloma znaczącymi sukcesami. Ostatnim, który odnotowała na swoim koncie było zdobycie II miejsca w solowej prezentacji  samby i cza czy podczas  turnieju  „ Mikołajkowy Baila  Cup”.

Amelko  gratuluję Ci  i życzę kolejnych sukcesów. Rób dalej to co kochasz!

• „KOCHAJ TO CO ROBISZ I RÓB TO CO KOCHASZ! PASJA JEST KLUCZEM OTWIERAJĄCYM DRZWI DO SZCZĘŚCIA”

Taniec- dla jednych sport, dla innych sztuka, forma kulturowo-komunikacyjna, obrzędowa i religijna. To w uproszczeniu układ ruchów wykonywanych świadomie lub spontanicznie zgodnie z rytmem muzyki. Potrzebę tańca odczuwają wszyscy, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie.

Amelka Rolerad uczennica klasy 7a swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku siedmiu lat. Wtedy to właśnie rodzice zapisali ją do szkoły tańca. Od tamtego czasu nazwa szkoły zmieniała się wielokrotnie, ale Amelka niezmiennie dwa razy w tygodniu uczęszczała na zajęcia. Wybrała tańce standardowe i latynoamerykańskie. Zarówno jedne jak i drugie wymagają niezwykłej techniki i co bardzo ważne, umiejętności stworzenia z partnerem tanecznej jedności. W tańcach towarzyskich nie ma bowiem miejsca na solowe popisy.

Swoje  pierwsze kroki taneczne stawiała pod okiem instruktora pana Tomasza Wnukiewicza, a jej pierwszym partnerem tanecznym był Hubert Olszewski, dzisiaj już absolwent naszej szkoły. Wszyscy zapewne pamiętamy ich piękne tango, które zaprezentowali podczas uroczystości z okazji obchodów stulecia naszej szkoły. Tańczyli wówczas do piosenki „Pożegnanie” Krzysztofa Krawczyka. To właśnie z Hubertem w roku 2019 odniosła swój  największy taneczny sukces-mistrzostwo w Ogólnopolskim Turnieju „ Fale, loki, koki” organizowanym corocznie w Bydgoszczy. Dzisiaj Amelka trenuje pod kierunkiem p. Mariusza Procelewskiego i Tomasza Jabłońskiego, a jej partnerem jest trzynastoletni Szymon Konczalski. Taniec stał się jej prawdziwą pasją. To bardzo ważne, że  kocha to co robi i robi to, co kocha.