• Uczniowie ze sportową pasją

• ********************************************

Łucja Matuszewska, uczennica klasy 8c tańczy odkąd pamięta. Jak sama mówi z miłością do tańca chyba się urodziła. W wieku siedmiu lat swoje zainteresowania  zaczęła rozwijać w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach. Po  blisko dwóch latach przeniosła się do Centrum Tańca Puls i Fitness we Włocławku, z którym związana była do 2019 roku. Obecnie trenuje w szkole tańca Judyta & Łukasz Witkowscy Dance Studio.

Od początku najbliższy był jej taniec nowoczesny. Szczególnie pasjonuje ją disco dance, jazz oraz akrobatyka powietrzna. Łucja od lat bierze udział w licznych turniejach, startując w układach tanecznych: solo, duet, miniformacji oraz formacji. Na swoim koncie ma dwadzieścia osiem dyplomów, siedemnaście medali i siedem pucharów. Jej największym tanecznym sukcesem było zdobycie III miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Tańca o Puchar Mokotowa oraz II miejsca w solo jazz i duet jazz w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Gostyninie.

Taniec to nie jedyna pasja Łucji. W latach 2017- 2020 trenowała akrobatykę w Uczniowskim Klubie Sportowym   „Sokół Lubraniec”. Była jedną z wyróżniających się zawodniczek. Cechowała się ponadprzeciętną mobilnością stawów, dużą dynamiką, skocznością,  pięknem i  harmonią ruchów. Ambitna, zdeterminowana, konsekwentnie realizowała swoje cele.

Dzisiaj Łucja zdobyte umiejętności gimnastyczne wykorzystuje w tańcu. To właśnie z nim wiąże swoją przyszłość. Marzy, by kiedyś zostać choreografem. Marzenia się spełniają, wystarczy im tylko pomóc. Wierzymy, że je zrealizujesz, bo wraz z marzeniami otrzymałaś siłę potrzebną do ich spełnienia.